Dobermanas - veislė iš didžiosios raidės 13

2008 rugpjūčio 1d.
Veislyno Tikrai nauja savininkas Andrius Čečys dobemanais susižavėjo dar būdamas trylikos. Dar po trejų metų ėmė lankytis Dobermanų savininkų klube, semtis patirties, bendrauti su bendraminčiais, buvo jauniausias šio klubo narys. 1994-taisiais metais A. Čečys įsigijo Dorsą Piligrimą. Dorsas veisėjo teigimu buvo dobermanas iš didžiosios raidės, galima sakyti veislės idealas.

2002-tuosius metus veisėjas vadina nauja era veislyne. Atsirado nauja augintinė Ati Akira Piligrimas – Šakira, užkerėjusi savo nuostabiu charakteriu, grožiu. Ati Akira labai greitai tapo Lietuvos jaunimo Čempione, Latvijos jaunimo čempione.

Andrius Čečys teigia, jog dobermanų veislė labai išpopuliarėjo nuo 1990-tųjų metų. Ji buvo plačiai naudojama policijos, muitinės ir gelbėjimo tarnybų veikloje. Ypač dobermanai pasižymėjo per antrąjį pasaulinį karą: JAV kariuomenė tuo metu turėjo apie 5000 dobermanų, kurie buvo naudojami minų ieškojimui, sužeistųjų gelbėjimui, objektų apsaugai ir t.t. 

Populiariausi dobermanai buvo jūros pėstininkų daliniuose, nes šie šunys pasiaukodami vykdė net labai sudėtingas užduotis ir savo tikslą pasiekdavo net sunkiai sužeisti. Per antrąjį pasaulinį karą dažniausiai buvo naudojamos trys veislės: dobermanas, vokiečių aviganis ir amerikiečių buldogas. Šunų dėka, per karą buvo išgelbėta daugybė žmonių gyvybių, nors dėl kai kurių savąją paaukodavo ir šunys.

Iki šiol dobermanai puikiai atlieka savo darbą gelbėjimo tarnybose, muitinėse (ieškodami narkotikų) ir įvairiuose kariuomenės daliniuose. Dobermanai labai puikiai atlieka ir apsauginio, ir šuns - kompaniono funkcijas

Šiuolaikinis dobermanas - didesnis nei vidutinio ūgio, stiprus, raumeningas, galingas ir elegantiškas šuo. Jo kūnas taisyklingas, galingas, krūtinė - gili ir pakankamai plati. Tobuli galūnių kampai jam leidžia laisvai ir lengvai judėti, laikysena išdidi, temperamentas - vidutinis. Nors dobermanas ir geraširdiškas žmonių atžvilgiu, bet visuomet pasirengęs apginti savo šeimininką. 

Todėl, kad mažai šeriasi (plaukai trumpi), jis labai tinka laikyti patalpoje. Kailis trumpas, tankus. Povilnės nėra (todėl netinka laikyti jo lauke, voljere). Neturi kvapo, nesiseilioja. Patino aukštis ties ketera 68-72 cm, kalės 63-68 cm. Patino svoris 40-45 kg, kalės 30-35 kg. Spalva - juoda arba ruda su tamsiais, rūdžių spalvos.

A. Čečys pataria pasirinkusiems šią veilsę pagalvoti apie tai, kad norint užauginti sveiką ir gražų dobermaną jam reikės ir geros priežiūros, ir dėmesio, ir svarbiausia laiko, nes jie nemėgsta visą dieną miegoti ir nieko neveikti, tai aktyvus ir didelis kompanionas. Ši veislė tinka ir jaunam ir senam. Aišku tai aktyvus šuo tad jam reikia aktyvios veiklos (pabėgioti, pavaikščioti, pažaisti).

Ponas Andrius tikina, jog veisdami šia nuostabią veislę siekia, kad dobermanas pasižymėtų ne tik puikia išvaizda, bet puikiu charakteriu ir darbinėmis savybėmis, geru kontaktu su šeimininkais, o labiausiai su vaikais, bei puikia sveikata. Būtent dėl to savo veislyno kalėms atlieka visus reikalingus tyrimus ir veisia tik sveikus šunis.

Veisėjas prisipažįsta dažnai girdįs klausimą - ar tiesa, kad dobermanas nevaldomas, sunkai dresuojamas šuo? Tokiems jis atsako, jog tai melas. Iš tiesų dobermanas intelektualus šuo, kuris dresuojamas lengvai ir greitai. Tai veislė iš didžiosios raidės. A. Čečys užtikrina, kad tie kas gyvenime turėjo dobermaną - niekada nenorės pasirinkti kitos veislės.


Apie veislyną Tikrai nauja

Savininkai – Andrius ir Egidija Čečiai, tel.: +370 615 79614, andrius@dobermann.lt
Daugiau informacijos rasite adresu veislyno Tikrai nauja svetainėje


(straipsnio reitingas +38)

Skaitykite komentarus 13


reklama