Šuo - geriausias žmogaus draugas 16

2011 kovo 28d.
Kas su nekantrumu laukia jūsų grįžtančio prie namų vartų ar durų?
Jūsų šuo.
Kas žino ką reiškia kiekvienas jūsų judesys, neištariant žodžių?
Jūsų šuo.
Kas entuziastingai nusiteikęs, kupinas nenumaldomo troškimo matyti Jus kiekvieną dieną, kiekvieną minutę, kiekvieną akimirką?
Jūsų šuo.
Kas niekada neišplepės Jūsų paslapčių?
Jūsų šuo.
Kas visuomet bus su Jumis, kai Jums bus liūdna arba linksma?
Jūsų šuo.

Kas Jūsų manymu yra geriausias žmogaus draugas? Asmuo su kuriuo užaugote? Jūsų vyras ar žmona? Vaikinas ar mergina? Daugumai juo yra... Šuo. Turbūt visi girdėjote seną posakį - "geriausias žmogaus draugas yra šuo". Šunys yra labai svarbūs mūsų žmonijos istorijoje. Ilgus šimtmečius šuo buvo žinomas kaip geriausias žmogaus draugas. Pasak mokslininkų, ryšys tarp šunų bei jų savininkų gali būti gilesnis, nei mes galime įsivaizduoti.

Manoma, jog šuo buvo pats pirmasis, seniausias žmogaus kompanionas ir geriausias draugas. Šuo buvo prijaukintas maždaug prieš 15,000 metų, tikriausiai kažkur Rytų Azijoje, kilęs iš vieno bendro protėvio. Su laiku šuo išsivystė į šimtus skirtingų veislių, kurios yra skirtingų formų, dydžių bei išvaizdos.

Šunys yra labai išsivystę gyvūnai. Jie prieraišūs, žaismingi, puikūs kompanionai. Besąlygiškai mylintys savo šeimininką. Būtent tai ir padėjo pelnyti geriausio žmogaus draugo reputaciją. Šuo gali būti puikus Jūsų draugas, Jūsų partneris, Jūsų gynėjas, tiesiog - ištikimas, vertas atsidavimo, puikus Jūsų šuo. Šunys - ištikimi geriausi žmonių draugai, be kurių sunkiai įsivaizduojama žmonija. Šunys į mūsų gyvenimus įneša pilnatvę. Ar galima pykti dėl suplėšytų tapetų ar balų ant grindų žinant, kad tai yra tos būtybės darbas, kuri Jums dovanoja nesavanaudišką meilę?

Geriausio draugo vardą šunys pelnė dėl jų universalumo ir didelių sugebėjimų patarnauti medžioklėje, apsaugoje. Jie dirba su policijos pareigūnais ir muitinėje tam, kad padėtų sulaikyti nusikaltėlius, aptiktų nelegalius narkotikus, kontrabandą. Šunys gali būti puikūs pagalbininkai tiems, kuriems jų pagalbos labiausiai reikia. Tai žmonėms, su sutrikusiu regėjimu ar klausos negalia. Be to, šuo gerina fizinę bei psichinę gerovę. Šunų augintojai daugiau laiko praleidžia gryname ore, atlieka fizinių pratimų, nei kitų naminių gyvūnėlių savininkai.

Šunys yra nuostabūs draugai, kurie nereikalauja tam tikro žmogaus amžiaus. Tai gali būti puikus kompanionas tiek vaikui, tiek suaugusiam, tiek vyresnio amžiaus žmogui. Jie yra plačiai vertinami kaip žmonių geriausi draugai. Nesvarbu kokios veislės, dydžio ar formos jie būtų. Šunys puikiai geba perimti žmogaus emocinę būseną. Jei šeimininkui prasta diena ar jaučiasi blogai, šuo sugeba įsijausti į šeimininko vidinę būseną, emocijas. Tai žinoma kaip „emocinis plitimas“.

Šuo niekada neišduos Jūsų paslapčių. Šuo visada Jūsų klausosi. Prie šuns visuomet galima priglusti. Kai kurie žmonės tik apsimeta draugais, o šuo 100 % garantuoja tikrą draugystę. Šuo yra ištikimas iki mirties. Šuo visą laiką bus greta, kai Jums bus liūdna, kai jausitės vieniši, kai norėsis išsikalbėti, verkti ar kvatoti. Šunys visada džiaugiasi Jus matydami kas kart grįžtančius namo ir linksmai vizgindami uodegą pasitinka prie durų. Jie negaili savo begalinės meilės Jums. Jiems nerūpi kaip Jūs atrodote, jie Jus myli tokį, koks esate, be jokių išimčių.

Atsakomybė už šunį gali būti malonia patirtimi Jums ir Jūsų šeimai. Tačiau atminkite, kad sprendimas įsigyti šunį neturėtų būti priimamas lengvai. Šuo reikalauja atsakomybės, įsipareigojimų, kurie trunka ne vienus metus. Atsakomybė už šunį gali prilygti atsakomybei auginant vaiką. Jūs turite būti it atsakingas tėvas. Atsakingas rūpinimasis ir meilė šuniui, gali atnešti Jums daug malonios naudos. Viena svarbiausių, tai pasitikėjimas ir draugystė. Besąlyginė meilė visą gyvenimą. Kažin ar įmanoma rasti labiau ištikimą, atsidavusį draugą kaip šuo.

Apsižvalgykite aplinkui. Šunys yra visur. Jie vaikštinėja gatvėmis, jie sėdi automobiliuose, jie šokinėja pievose, jie mūsų namuose. Tai yra mūsų gyvenimo dalis, užtikrinanti saugumą ir ištikimiausią draugystę.(straipsnio reitingas +146)

Skaitykite komentarus 16


reklama