Beglobiams gyvūnams paaukota: 2898.95 Lt
Kaip gali prisidėti?
Priminti slaptažodį    Registruotis
Viskas apie šunis
Rodyti apie:
Titulinis ŠUNŲ VEISLĖS Australų aviganis

Australų aviganisVeislyno „Momento“ Australų aviganis

Veislės istorija

Veislės pavadinimas neturi nieko bendra su Australijos žemynu. Nepaisant, kad šios veislės šunys vadinami Australų aviganiais, jų kilmės šalis JAV. XVIII a pabaigoje - XIX a pradžioje šiandieninių Australų aviganių pradininkai, atvažiavo į JAV kaip aviganiai, kurie galėjo ganyti dideles avių bandas, importuojamas iš Australijos.

Iš pradžių šie šunys buvo veisiami avims ganyti nepastovaus klimato Kalifornijos žemėse, bet jie puikiai tinka ir gyvenimui šeimoje bei tarnybinio šuns darbui. Šie daug dirbantys, vidutinio dydžio šunys padarė gerą įspūdį amerikiečių rančų savininkams ir fermeriams. Tolimesnis veisimas buvo atliekamas gerinant šunų darbines savybes, todėl jie buvo kryžminami su kitų veislių aviganiais, jų gyslomis teka borderkolių, kolių ir kitų aviganių kraujas.

Charakteristika

Proporcingas šuo, vidutinio dydžio. Lankstus ir vikrus. Akys migdolo formos. Ausys trikampės, vidutinio dydžio. Kaklas stiprus, vidutinio ilgio. Priekinės kojos tiesios ir stiprios. Nugara tiesi, stipri. Australų aviganiai gali būti juodi su baltu, juodi trispalviai (juoda, balta, ruda), rudi su baltu, rudi trispalviai, pilki marmuriniai ir rudi marmuriniai.

Temperamentas

Australų aviganiai - labai universali veislė. Jie ne tik puikiai dirbantys tarnybiniai šunys, bet ir puikūs šeimos draugai. Viena puikiausių australų aviganių savybių - noras patikti savo šeimininkui; todėl jie tampa greitai besimokančiais ir puikiais draugais. Australų aviganiai yra atsargūs su svetimais žmonėmis, bet nėra bailūs. Jie turi stiprų teritorijos instinktą ir gerai saugo šeimininkų nuosavybę ir namus. Australai labai myli vaikus ir greitai tampa lengvai nuspėjamais ir atsidavusiais šeimos nariais. Šios veislės šunys yra meilūs ir žaismingi, bet neprarandantys pagrindinio darbinio instinkto.

Priežiūra


Australams nereikia didelės teritorijos lakstymui, bet jie reikalauja kasdienių užsiėmimų ir dėmesio. Labai mėgsta žaisti kamuoliu ir plastikinėmis lėkštėmis. Daugeliui australų aviganių labai patinka vanduo. Tie kas augina australų aviganius negali įsivaizduoti puikesnio draugo kaip šis šuo. Tačiau dėl kai kurių savybių, šios veislės šunys tinka ne visiems žmonėms. Renkantis šunį reikia atsižvelgti į savo gyvenimo būdą. Australų aviganis yra protingas, nedidelis, stipraus charakterio ir ištvermingas šuo. Daugelis australų aviganių ir šiandien gano avis ir didesnius galvijus, netgi tie šunys, kurie savo gyvenime nėra matę avių, turi stiprų ganymo instinktą. Australų aviganiai mėgsta daug žaisti, bėgioti.

Šis šuo gali dirbti visą dieną, todėl didžioji dalis australų aviganių negali gyventi kaip namisėdos, nors kai kurie veislės atstovai yra ramesnio charakterio. Šių šunų šeimininkai turi skirti daug dėmesio ir laiko, kitaip šios veislės šunys savo energiją gali nukreipti netinkama linkme. Šiam šuniui reikia ne tik fizinio, bet ir protinio krūvio, todėl gerai pagalvokite ar tikrai norite tokio šuns. Nors daugelis australų aviganių yra labai draugiški, jie nepasitiki svetimais. Turite mokyti savo šunį bendrauti su svetimais žmonėmis. Dažniausiai australų aviganiai yra savo šeimininkų ir šeimos gynėjai, nenori į savo teritoriją įsileisti svetimų. Jeigu jo nemokysime bendrauti su svetimais žmonėmis, šis šuo gali būti agresyvus svetimiems.

Australų aviganiai
tinka žmonėms, norintiems turėti universalų, labai protingą šunį, kuris gali žaisti nuo ryto iki vakaro. Jei galėsite jam skirti tiek laiko, kiek jis reikalauja, jūs šiuo šuniu tikrai nenusivilsite. Jų lojalumas, judrumas, charakterio savybės, netgi humoro jausmas daro juos puikiais draugais. Skirtingai nuo kitų aviganių veislių, australų aviganiai nereikalauja didelės erdvės žaidimui ar bėgiojimui, jiems yra svarbiau šeimininko ir šeimos dėmesys. Jie reikalauja darbinio krūvio, nepriklausomai ar tai avių ganymas, ar šeimos apsauga, ar treniruotės. Kuo daugiau laiko praleisite su savo šuniu, tuo geresniu kompanionu jis taps. Todėl jis gali gyventi bet kur, kur tik gaus šeimininko dėmesį ir bendravimą, buvimą kartu su šeimininku.

Australų aviganis ir vaikai

Australų aviganiai yra draugiški su vaikais, mėgsta žaisti, bendrauti. Tiek jūsų vaikas, tiek šuo turi žinoti kas yra leidžiama vaikams ir kas yra leidžiama šuniui. Mažų vaikų negalima palikti su šuniu be suaugusių priežiūros. Vaikas turi išmokti gražiai bendrauti su šuniuku, jo neskriausti, neerzinti. Tėvai, o ne vaikai turi būti atsakingi už šuniuko auklėjimą. Dažniausiai šuniukai vaikus priima kaip savo brolius ar seseris, todėl reikia neleisti, kad šuns statusas „gaujoje" būtų aukščiau nei jūsų vaiko. Kadangi Australami turi labai stiprų ganymo instinktą, todėl jie gali mėginti „ganyti" jūsų vaikus: neleisti jiems bėgioti, neleisti nutolti nuo kiemo ar namų. Todėl reikia tinkamai auklėti šunį, drausti jam taip elgtis ir šito neskatinti.

Sveikata

Australų aviganiai yra sveiki šunys, gyvenantys 12 ir daugiau metų, bet jiems reikalinga bent minimali priežiūra: kailio valymas ir šukavimas, nagų kirpimas ir kt. Kadangi tai yra energingi šunys, jiems reikalingas didesnis kiekis pilnaverčio maisto, nei panašaus sudėjimo kitos veislės šuniui.

Statistiniai duomenys:

Veislės grupė: Aviganiai
Kilmės šalis: JAV
Svoris: 16-25
Gyvenimo trukmė: 14-16 m.
Vados dydis: 5-8
Dydis:
Energingumas:
Priežūra:
Sargumas:
Reikalingas krūvis:
Sutarimas su kitais gyvūnais:
Draugiškumas:
Straipsniuose:
reklama