Beglobiams gyvūnams paaukota: 2898.95 Lt
Kaip gali prisidėti?
Priminti slaptažodį    Registruotis
Viskas apie šunis
Rodyti apie:

BasendžisVeislyno Afrikata basendis

Veislės istorija

Pirmieji pėdsakai šunų panašių į basendžius aptinkami Egipte, piešiniuose ant sienų, prieš penkis tūkstančius metų. Į Europą jie buvo atvežti 1934-ais metais. Anglų veisėjai juos ištobulino ir išplatino po visą pasaulį. Afrikoje jie buvo vedliais miškuose, įspėdavo apie pavojus, medžiodavo smulkius žvėrelius.

Charakteristika

Basendžiai maži, atletiški, trumpo, blizgaus kailio. Dažniausiai baltom letenom, uodegos galiuku ir krūtine. Kojos ilgos, ausys mažos ir stačios, uodega užriesta, akys migdolo formos. Kaukolė plokščia. Basendžiai neloja, bet skleidžia kitus įdomius garsus, priklausomai nuo nuotaikos. 

Temperamentas

Basendžiai aktyvūs, greiti, smalsūs, mėgsta žaisti. Labai inteligentiški. Gali būti uždari su nepažįstamaisiais. Vaikams paprastai kantrūs, tačiau geriau auginti šeimose, kuriose vaikai vyresni. Basendžiai nemėgsta drėgno oro. Derėtų duoti jiems daug žaislų, nes labai mėgsta kramtyti. Labai protingi šunys. Yra unikalūs gebėjimų praustis patys, kaip katės. Nemėgsta būti vieni. 

Priežiūra

Gali gyventi bute, jei gaus pakankamai krūvio. Labai aktyvūs namuose. Laimingiausi, kai auga su dar vienu ar dviem basendžiais. Tarpusavyje jie nesipeša. Reikalingai ilgi kasdieniniai pasivaikščiojimai. Kadangi basendžiai prausiasi patys ir neturi kvapo, jiems nereikia daug priežiūros. Tinka alergiškiems žmonėms. Šeriasi labai mažai, arba nesišeria visai.

Sveikata

Linkę tukti ir tapti tingiais. Pasitaiko kelio, akių problemų. 
Statistiniai duomenys:

Veislės grupė: Primityvieji tipai
Kilmės šalis: Centrinės Afrikos regionas
Svoris: 10-10,9 kg.
Gyvenimo trukmė: 10-13 m.
Vados dydis: 4-6
Dydis:
Energingumas:
Priežūra:
Sargumas:
Reikalingas krūvis:
Sutarimas su kitais gyvūnais:
Draugiškumas:
Straipsniuose:
Klubas:
narių: 128    prezidentas: Cassiopea
Šunų, kurie neloja, - Basendžių veislei ištikimų gerbėjų klubas
reklama