Beglobiams gyvūnams paaukota: 2898.95 Lt
Kaip gali prisidėti?
Priminti slaptažodį    Registruotis
Viskas apie šunis
Rodyti apie:

DalmatinasDalmantinai jautrūs ir atsidavę šunys

Veislės istorija

Daugybė ginčų kyla dėl šios veislės atsiradimo ir kilmės paaiškinimo. Pirmieji pėdsakai aptinkami senovės Egipte. Kiti teigia jog dalmatinų šaknys Kroatijoje. Viduramžiuose jie buvo naudojami medžioklėse. Jie bėgdavo arklių prieky ir taip nukreipdavo jos reikiama linkme, kol šeimininkas būdavo užsiėmęs. Sekdavo savo šeimininkus visiškai atsidavę, nesvarbu ar jis eidavo pėsčiom, ar jodavo, ar važiuodavo karieta. Dalmatinai tiek dabar, tiek tada atlikdavo labai daug įvairių darbų, padėdavo gaisruose, karuose, cirke, medžioklėse ar tiesiog atlikdavo sargo vaidmenį.

Charakteristika

Baltas su juodom dėmėm dalmantinas gerai pažįstamas iš Disnėjaus filmų. Tai raumeningas, vidutinio dydžio, nepaprastai ištvermingas ir elegantiškas šuo. Kailis trumpas ir tankus, dėmėtas. Letenos apvalios, kompaktiškos nagai paprastai balti arba tokios pat spalvos kaip dėmelės. Nosis pigmentuota. Akys vidutinio dydžio, rudos arba žydros, apvalokos. Ausys vidutinio dydžio, siaurėjančios. Šunyčiai gimsta beveik balti, o dėmelės atsiranda jiems augant. 

Temperamentas

Dalmatinai buvo išveisti vesti arklių bandas, todėl yra labai ištvermingi ir stiprūs. Jiems nepatinka tiesiog būti ramiai visą dieną ir nieko neveikti. Tai žaismingi, linksmi, mėgstantis pasivaikščiojimus, jautrūs ir atsidavę šunys. Dalmatinams reikalinga žmogaus kompanija, be kurios juos net gali ištikti depresija. Dėl šios priežasties jie nėra tinkami gyventi lauko voljere. Jie turi puikią atmintį ir gali atsiminti net ir pačius seniausius blogus patyrimus jų gyvenime. Mėgsta žaisti su vaikais, sutaria su kitais augintiniais, tačiau gali būti agresyvūs su nepažįstamais šunimis, patinai nemėgsta kitų patinų. Sargūs. Atsiveda daug šuniuku, kartais net iki 15-os. Kai kurie gali būti agresyvus, jei auklėjami netinkamai. 

Priežiūra

Dalmatinai paprastai šeriasi du kartus per metus. Šėrimosi laikotarpių kasdien pašukuokit, kad išvengtumėt prikritusių plaukų. Tai lengvai prižiūrimas ir labai švarus, bei tvarkingas šuo.

Sveikata

Kurtumas įtakoja 10-12% šunelių mirčių. Kiekvienas jaunas šunelis, turi būti patikrintas, tą derėtų daryti šuneliui sulaukus maždaug 6-ių savaičių amžiaus. Kurčius šunelius labai sunku auklėti, jie tampa baikštūs, agresyvūs. Pasitaiko odos alergijų. 

Statistiniai duomenys:

Veislės grupė: Giminingos veislės
Kilmės šalis: Kroatija
Svoris: 18-32 kg.
Gyvenimo trukmė: 12-14 m.
Vados dydis: 8-15
Dydis:
Energingumas:
Priežūra:
Sargumas:
Reikalingas krūvis:
Sutarimas su kitais gyvūnais:
Draugiškumas:
Straipsniuose:
reklama