Ką išrinkti šuniui - petnešas ar antkaklį? 7

2013 balandžio 15d.
Nors petnešos ir antkakliai turi tą pačią paskirtį, bet veikia skirtingai. Todėl pasirinkimas priklauso nuo kelių faktorių: nuo turimo šuns tipo ir nuo jo individualių savybių.

Antkaklį geriausia naudoti, jei gyvūnas neturi jokių viršutinių kvėpavimo takų ligų ir kvėpavimo problemų, yra ne plokščiasnukis ir ramiai eina šalia, prisegtas prie pavadėlio.

Nerekomenduojama segti antkaklio:
  •                - Plokščiasnukiams šunims, basetams. Jiems ir be antkaklio sudėtinga kvėpuoti. Petnešos nespaudžia gerklės, o apkrauna pečius. Be to, su antkakliu yra lengviau pažeisti kaklo skankstelius.

  •                - Mažiems šunims, miniatiūriniams pudeliams, nes šios veislės yra linkusios į trachėjos kolapsą – kvėpavimo takų pažeidimus. Dėl antkaklio susidaro papildomas spaudimas gerklei, taip gali prasidėti kosulio priepuolis.


Dresūra


Antkaklis dresūroje naudojamas dažniau. Jeigu turite didelį šunį, kurį sunku kontroliuoti, geriau jį valdysite naudodami antkaklį. Petnešų dirželiai, apsupdami liemenį ir krūtinę, paskirsto jėgą, todėl nėra įtempiamas vien kaklas, taip kaip naudojant antkaklį. Jums timptelėjus šunį, jis pajus mažesnį spaudimą, todėl su petnešomis gali būti sunkiau suvaldyti didelį šunį. Bet dresuoti mažus šunis petnešos puikiai tinka. Jeigu šuo yra dresuotas ir ramiai eina šalia, petnešos nėra būtinos, bet jei augintinis linkęs tampytis ir ne visuomet yra paklusnus, taip pat jei dažnai ir ilgai vedžiojate šunį, geriausia įsigyti petnešas. Su petnešomis šunį lengviau išdresuoti eiti greta. Tačiau, kad ir ką parinktumėte savo šuniui, nei petnešos, nei antkaklis be dresūros pratimų rezultato neduos, nes tai tik priemonės, palengvinančios dresūrą.

Kaip išsirinkti petnešas?


Antkaklį ir išrinkti, ir užsegti šuniui yra lengviau, nei petnešas. Geriausios petnešos šuniui yra tokios, prie kurių pavadėlis prisisega iš priekio, o ne ant nugaros. Jei prisegimas yra ant nugaros, šuo įpras tampytis, dresuojant jį sunkiau kontroliuoti ir atkreipti dėmesį. Petnešos gali būti įvairaus tipo, skirtingų užsegimų. Renkantis petnešas, naudinga išmatuoti šuns krūtinės plotį - reikia matuoti plačiausioje krūtinės vietoje, todėl matuokite krūtinės apačioje, už priekinių kojų. Uždėjus petnešas, jos turi gulėti simetriškai.

Petnešos taip pat gali būti naudojamos, prisegant šunis mašinoje.

Priklausomai nuo šuns ir savo poreikių, pasirinkite tinkamiausią variantą.


Parengė Greta Varanavičiūtė

(straipsnio reitingas +37)

Skaitykite komentarus 7


reklama