Kelionė su šunimi: kaip tinkamai pasiruošti? 2

2013 gegužės 27d.
Augintiniai mėgsta keliavimą, nes tai žada nuotykius, naujas vietas, naujus žmones. Kuo daugiau įvairių stimulų, susidūrimų su netikėtomis, nematytomis situacijomis, tuo daugiau patirties įgauna šuo, ir prognozuoti jo elgesį tampa lengviau. Tačiau namuose būtina palikti sergančius, susižeidusius šunis ir besilaukiančias kales.


Transportavimo narvai


Narvas šuniui būtinas skrendant lėktuvu, be to tai patogiausias būdas vežti jį automobiliu. Tačiau daugelis šunų nenori eiti į narvą arba nenori būti jame uždaryti. Tokiu atveju turite pradėti pratinimą prie narvo gerokai prieš kelionę. Pastatykite narvą kambaryje, kad šuo galėtų kada nori įeiti ir išeiti. Galite įrengti narve šuns guolį, bet visuomet laikykite dureles atviras. Prieš uždarydami šunį į boksą, nusekite šuns pavadėlį ir antkaklį. Prie narvo ar bokso šunį pratinkite dar prieš kelionę, leiskite jam pačiam į jį įeiti. Pagirkite, duokite skanėstą. Rinkitės tokį narvą, kuriame būtų gera ventiliacija, oro tarpai turėtų būti abejose pusėse.

Prieš kelionę šuniui reikia duoti didesnį fizinį krūvį, kad jis išsikrautų ir kelionės metu būtų ramus. Jei šuniui leidžiama laisvai vaikščioti po automobilį, tai ne tik trukdo vairuotojui, bet parodo, kad šuo nesijaučia mašinoje saugus ir neranda sau vietos.


Saugos petnešos šunims


Žmonėms saugos diržai būtini, o augintiniams rekomenduojama segti saugos petnešas. Automobilinės šunų petnešos yra naudojamos ne tik užtikrinant gyvūno saugumą važiuojant automobiliu, bet jas galima naudoti ir įprastų pasivaikščiojimų metu.


Langai


Nepaisant to, kad šunims patinka iškišti galvą pro važiuojančio automobilio langą, tai labai dažnai baigiasi ausų ir/arba akių uždegimu.

Jei šunį nuo supimo automobilyje pykina arba jis bijo važiuoti mašina, rekomenduojame paskaityti patarimus ankstesniame Bone.lt straipsnyje „Jeigu šunį pykina automobilyje“.

Pasiimdami šunį į kelionę automobiliu nepamirškite pasiimti dubenėlio, papildomo vandens, maisto šuniui, ilgos kelionės metu sustokite ir pavedžiokite šunį. Nešerkite šuns kelias valandas prieš kelionę, kad jo nesupykintų. Važiavimo metu taip pat neduokite skanėstų. Geriau pertraukos metu duokite ėsti ką nors lengvai virškinamo, kur gausu baltymų. Kad šuo automobilyje jaustųsi gerai, patieskite jam įprastą medžiagą, pasiimkite žaislų. Nepalikite šuns karštą dieną automobilyje, nes augintinis labai greitai perkaista ir tai gali baigtis tragiškai.

Keliaudami į kitą šalį privalote turėti šuns sveikatą patvirtinančius dokumentus. Skrisdami su šunimi lėktuvu, nešerkite šuns prieš skrydį mažiausiai 6 valandas. Į transportavimo narvą įdėkite šuns žaislą, savo rūbą arba medžiagą, įtrintą levandų aliejumi, tai nuramins šunį.

Kelionė su šunimi gali būti daug smagesnė ir įsimintinesnė, tačiau būtina viską kruopščiai suplanuoti. Gerų vasaros įspūdžių su augintiniu!

Parengė Greta Varanavičiūtė
(straipsnio reitingas +20)

Skaitykite komentarus 2


reklama