Šunų elgsena ir dresūra

Kaip suprasti ir auklėti savo šunį. Kokių klaidų vengti ir kaip ištaisyti auklėjimo klaidas. Šunų psichologija ir žmogaus elgesys.

Renkuosi socialų šunį

Pats socialiausias naminis gyvūnas augintinis yra šuo, – tam pritaria visi. Bet kai reikia iš šimtų šunų veislių išsirinkti patį socialiausią šuniuką, aiškumas kažkur išgaruoja. Skaityti toliau »

Šunys loja, o karavanas eina

„Šunys loja – karavanas eina“,- šis posakis šunų nemylėtojus siutina. Garsus amsėjimas kiršina kaimynus, trikdo ramų miegą ir, kas blogiausia, didina nemėgstančiųjų šunų gretas. Bet straipsnis ne apie tai, kaip užčiaupti šunis Skaityti toliau »

Šunį krečia šiurpas vien pamačius dulkių siurblį

Iš pirmo žvilgsnio ši „šuniška“ problema – dulkių siurblio baimė – gali pasirodyti juokinga, tačiau tie, kurių augintiniai bėga slėptis vos supratę, kad šeimininkas ruošiasi tvarkyti namus, puikiai žino, kokį stresą patiria jų šuo. Skaityti toliau »

Kaip suvaldyti šuns lojimą

Lojimas yra natūralus šuns instinktas. Taip šunys komunikuoja su toliau esančiais šunimis, bei taip įspėja apie pavojų, tačiau šeimininkui reikia kontroliuoti šį šuns elgesį. Šunys, kurie yra socialiai izoliuoti ar kuriems trūksta veiklos, turi kažkaip išlieti energiją todėl jie pradeda loti. Skaityti toliau »

Sėdėjimas su „išlaikymu“

Jeigu jūsų šuo moka komandą „Sėdėti“, jos vykdymą reikia užtvirtinti įvairiose situacijose. To galima mokyti daug kartų per dieną: prieš maitinimą, prieš ėjimą laukan, lipant į automobilį, prieš užlipant ant sofos ir t.t. Skaityti toliau »

Ar mokate „šuniškai“? (II dalis)

Šeimininkai mėgsta sakyti, kad šunys juos supranta iš pusės žodžio. Kyla klausimas – o ar šeimininkai supranta savo augintinius pagal jų kūno kalbą? Antroji straipsnio "Ar mokate šuniškai" dalis. Skaityti toliau »

Ar mokate „šuniškai“? (I dalis) 3

Šeimininkai mėgsta sakyti, kad šunys juos supranta iš pusės žodžio. Kyla klausimas – o ar šeimininkai supranta savo augintinius pagal jų kūno kalbą? Kaip išmokti „šuniškai“? Skaityti toliau »

Kodėl šuo klauso tik dresūros aikštelėje?

Šuns paklusimas tik dresūros aikštelėje yra, kaip ir visos kitos dresūros klaidos, šeimininko kaltė. Vis dėlto, ši problema, nors ir gana dažnai erzinanti šunų mylėtojus, išsprendžiama gana nesudėtingai. Skaityti toliau »

Mano namuose – vagis!

Išeidami iš namų pasistengiame, kad joks neprašytas svečias neužeitų vidun. Tačiau to nepakanka – namuose jau yra vagis! Skaityti toliau »

Kaip skatinti jauną šuniuką?

Įsigyjant šuniuką reikia pagalvoti ir apie jo tolesnę dresūrą. Dresūros esmė – tinkamas šuns ir šeimininko ryšys, kuris turi užsimegzti jau nuo pirmųjų savaičių naujuose namuose. Skaityti toliau »

reklama