Šunų veislės

Veislės kilmės istorija. Veislės paskirtis. Specifinis auklėjimas bei priežiūra. Kam tinka šios veislės šuo?

Vakarų Škotijos baltasis terjeras - baltakailis medžiotojas 7

Vakarų Škotijos baltasis terjeras, labiau žinomas pravarde Westas, yra savo išskirtiniu baltu kailiu garsėjanti šuns veislė. Ji išpopuliarėjo, kai šios veislės šuns atvaizdas tapo viskio “Balck&White” prekiniu ženklu, be to, šios veislės šuo pavaizduotas ant „Cesar” šunų maisto pakuotės. Skaityti toliau »

Rusų ilgaplaukiai kurtai - carų ir kunigaikščių palydovai 1

Rusų ilgaplaukis kurtas yra reto grožio šuo. Puošnus kailis, ori laikysena, grakštūs judesiai, nuovokumas, prieraišumas - daugelis šunų gali tuo pasigirti, tačiau iš rusų kurto laikysenos, elgsenos, protingo žvilgsnio dvelkia tikrasis aristokratiškumas. Jis - carų numylėtinis. Skaityti toliau »

Kokį šunį išsirinkti? 6

Jau maždaug 15000 metų geriausias žmogaus draugas yra šuo. Per šiuos šimtmečius išvesta tūkstančiai šunų veislių, pasižyminčių stebinančia įvairove. Tačiau ar žinote, koks šuo sergi miegančio žmogaus sielą, koks šuo labiausiai tinka akliesiems, koks pripažintas protingiausiu, o koks sargiausiu? Skaityti toliau »

Smalsus, protingas, draugiškas - Entlebucho zenenhundas 11

Entlebucho zenenhundo veislės pavadinimas kilęs nuo Entlebucho slėnio. Pirmą kartą „Entlibucherhund“ (Entlebucho šuo) paminėtas 1889 m., o 1913 m. keturi šios bandganių veislės atstovai jau dalyvavo parodoje. Skaityti toliau »

Kaip ir kur įsigyti šunį? 4

Norite šuns, bet net neįsivaizduojate iš kur ir kaip jį įsigyti? Šis straipsnis skirtas kaip tik jums. Jei sugalvojote įsigyti šunį, vadinasi rimtai apsvarstėte kur jį auginsite, kaip rūpinsitės, kiek laiko galėsite jam skirti. Skaityti toliau »

Gordono seteris - elegantiškas gražuolis 8

Grožis, protas, elegancija, stiprus medžioklės instinktas - visa tai apie škotų seterius. Šie šunys skiriasi nuo kitų ir savo „dvigubu“ pavadinimu - Škotų arba Gordono seteriai. Skaityti toliau »

Jėgos ir elegancijos derinys - belgų aviganiai griunendaliai 3

Belgų aviganiai buvo išvesti ūkiui – prižiūrėti avių bandas, jas saugoti. Šiandien tai universalūs tarnybiniai šunys bei puikūs šeimos kompanionai - ištvermingi, stiprios sveikatos, noriai dirbantys. Skaityti toliau »

Dobermanas - veislė iš didžiosios raidės 11

Šiuolaikinis dobermanas - didesnis nei vidutinio ūgio, stiprus, raumeningas, galingas ir elegantiškas šuo. Jo kūnas taisyklingas, galingas, krūtinė - gili ir pakankamai plati. Skaityti toliau »

Gyvena, kad mylėtų - amerikiečių kokerspanielis 11

Amerikiečių kokerspanielis sugeba parodyti ir išreikšti nuoširdų prieraišumą savo šeimininkui ir visiems namiškiams, demonstruodamas draugiškumą, užuojautą, supratimą, susižavėjimą. Skaityti toliau »

Vokiečių dogas – Apolonas tarp šunų

Vokiečių dogai, kaip veislė pripažinti 1888-taisiais metais. Tai - nacionalinė vokiečių šunų veislė. Vokiečių dogas yra stiprus ir elegantiškas šuo - aukštas, stipraus, tvirto sudėjimo, išdidus. Skaityti toliau »

reklama