Šunų veislės

Veislės kilmės istorija. Veislės paskirtis. Specifinis auklėjimas bei priežiūra. Kam tinka šios veislės šuo?

Meilūs milžinai - landsyrai

Bene ryškiausias landsyrų charakterio bruožas yra jų taikus būdas. Jie yra laikomi vienais draugiškiausių šunų pasaulyje. Tai - švelnūs, meilūs šunys, kurie patys, jei reikės, išsireikalaus dėmesio. Skaityti toliau »

Gamtos vaikai – čekoslovakų vilkšuniai 3

Čekoslovakų vilkšunį galima apibūdinti kaip, gudrų, savarankišką ir aktyvų šunį. Tai žmogaus partneris, todėl jo auginti vien voljere negalima, be to jis nemėgsta vienatvės. Skaityti toliau »

Mažieji liūtai – Ši cu

Ši cu kilę iš Tibeto, kur buvo laikomi šventyklose, kaip šventi šunys. Yra žinoma, kad jie buvo dovanojami Kinijos imperatoriams 17-amjame amžiuje, kaip garbingas užmokestis. Skaityti toliau »

Retenybė Lietuvoje – kviečiaspalviai terjerai iš Airijos

Airių kviečiaspalviai terjerai išveisti daugiau nei prieš 200-us metų. Jų tėvynė – Airija. Manoma, kad tai seniausia airiška šunų veislė. Tada jie ganydavo, medžiodavo ir saugodavo savo šeimininką bei jo turtą. Skaityti toliau »

Pasaulio galingųjų paslaptis menančios - levretės

Levretės labai sena šunų veislė. Įdomu tai, jog šunys labai panašūs į šiandienines levretes buvo rasti 6000 metų senumo kapavietėje Egipte. Taip pat randama kasinėjant antikos laikais lavos užlietą Pompėjos miestą. Skaityti toliau »

Už Berno zenenhundą geriau tik Berno zenenhundas 8

Berno zenenhundų tėvynė – Šveicarija. 18 a. pabaigos piešiniai vaizduoja Berno zenenhundus. 19 a. buvo kilusi grėsmė šios veislės išlikimui. Skaityti toliau »

Už auksą brangesnė - Maltesė 3

Faktai apie Maltos bišonus arba Malteses, kurios visada spinduliavo grožiu ir elegancija, istorijoje yra aptinkami prieš daug metų. Tai labai turtingą istoriją turinti veislė. Skaityti toliau »

Basendžiai. Kažkur tarp šuns ir katės

Basendžis priskiriamas primityviųjų grupei, todėl jo ir būdas yra kitoks negu kitų dirbtinai išveistų veislių. Jo charakterį ir būdo savybes formavo ne žmogus, o gamta. Gal todėl jie yra „pasiklydę“ tarp katės ir šuns. Skaityti toliau »

reklama