Lede
Žinučių: 29
pirma karta keliu m. reikia skepit
2011-12-25 14:28:27
Rutar
Žinučių: 11
Štai, kur gera info apie skiepus. Ačiū Vulpes.
2011-11-29 08:51:01
admin
Žinučių: 1516
Labai smagu sulaukti nuomonių. Apie žmonių skiepus jos taip pat prieštaringos, todėl natūralu, kad gyvūnų skiepai taip pat gali kelti įvairias nuomones. Būtų smagu išgirsti dar nuomonių.
2011-11-28 20:32:11
Vulpes
Žinučių: 111
Radau internete straipsni, kad skiepai isvis neatnesa naudos. Siaip jau farmacija yra milziniskas verslas, o su skiepu nauda- tik ispustas burbulas. Be to, daznas skiepijimas kaip tik sudaro salygas susirgti sunims (net neuzsikretus!) letine tos ligos, nuo kurios skiepijama, forma. Stai tokie naujausi faktai (is anglisko teksto) is veterinariniu tyrimu. As PRIES skiepus. Jei gyvunai neturi salycio su laukiniais zverimis ar ziurkemis, tai skiepu nuo pasiutliges visiskai nereikia.
Vaistu gamybai naudojama nafta ir kitokia sintetika. Jus dar vis tikit skiepu reikalingumu? Susipazinkite:
http://www.orientalai.lt/str_vakcinavimas.htm
http://www.orientalai.lt/str_vakcinavimas2.htm
2011-11-26 18:40:47
Rutar
Žinučių: 11
Vėl nepilnas mano komentaras atsispausdino. Tikriausiai spec. tarnybų darbas :))). Na, džiaugiuosi, kad bent po gabaliuką pavyko atstatyti ir skaitantis suprastų, ką norėjau pasakyti.
2011-11-22 11:55:46
Rutar
Žinučių: 11
... vėl tik pradžia ir pabaiga atsispausdino )))
Parašiau, kad straispsnis gana ilgas, bet visai neinformatyvus, nes apie tai, kas parašyta žino kiekvienas auginantis gyvūnus ir juo skiepijantis, o reikalingos informacijos nėra. Žinau, kad skandinavai šunis nuo kai kurių ligų skiepija kas 2-3 m., nes tiek laiko apsaugo vakcina. Taip taupoma šuns sveikata ir šeimininko pinigai. Tačiau tai naujos kartos vakcinos, kurios ko gero į LT neivežamos, nes yra brangesnes ir veterinarai mažiau uždirbtų. Pati auginu 2 šunis, kasmet skiepiju, o kai noriu prieš skiepą su veterinaru pasitarti, kuria vakcina gariau skiepyti, kokie šalutiniai poveikiai, kiek laiko jos veikia ar pan., matydavau tik nustebimą: kas čia per įkyruolė...
2011-11-22 11:48:09
Rutar
Žinučių: 11
Labai keista, taciau pastebėjau, kad mano komentaro puses nera :( Yra tik pirmo sakinio 2 žodžiai ir komentaro pabaiga. Visa pradžia kažkur "dingo". Kad neatrodytų kvailai, pabandysiu atgaminti tai, ką buvau parašiusi prieš tai.
Rašiau, kad kas čia per įkyruolė? ....
2011-11-22 11:38:13
admin
Žinučių: 1516
Deja, nėra lengva rasti ir pasirinkti gerą ir patkimą gydytoją tiek sau tiek mūsų augintiniams. Yra puikių medikų, yra ir puikių veterinarų. Idealiausiu atveju būtų puiku rasti veterinarą, kuris prižiūrėtų šuniuką nuo mažų dienų ir žinotų visas jo problemas. Visgi dažniausiai nunešame šunelius į pirmą pasitaikiusią gydyklą, nelabai ir pasidomėję dirbančiais specialistais.
Bet kokiu atveju, linkime rasti puikų veterinarą, kuriuo galėtumėte pasitikėti. O radus tokį, pasidalinkime su bendruomenės nariais :)
2011-11-22 11:27:36
Rutar
Žinučių: 11
Nesusilaikiau nepakomentavusi kas čia per įkyruolė? O veido išraiška būna tokia, kad supranti - negaišink "daktarėlio" tokiais niekais, matai, kokios eilės ir kiek dar šuniukų po tavęs laukia. Tuomet sausai būna informuojama, kokių kompanijų skiepais skiepijama (jei iš viso būna pasirinkimas), įvardijama kaina ir pasiūloma pasirinkti. Pasiteiravus, kuo jie skiriasi, atsakoma, kad veiklioji medžiaga visur ta pati, skiriasi gamintojas. Čia vadinama veterinaro konsultacija, patarimu? O kad bent kartą prieš skiepą veterinaras pavartytų šuns ligos istoriją ar pasiteirautų šeimininko apie persirgtas ligas, kitus negalavimus, per visą mano šunų auginimo istoriją dar neteko girdėti. Gerai, jei dar pasiteirauja, ar nuo kirminų vaistai suduoti. Tačiau, kartą vos nepraradau mažo šuniuko, kai sudaviau vaistų nuo kirminų ir mačiau, kad išmatose jų yra, tačiau, po 10 dienų, paskiepijau. Pasirodo, kaip vėliau veterinaras pasakė, jei buvo kirminų, negalima buvo skiepyti, reikėjo kartoti vaistų kursą. Ar daug šunų augintojų apie tai informuoti? Ar teko kada iš veterinaro be klausimo: ar suduoti vaistai nuo kirminų, išgirsti po to sekantį klausimą - ar buvo kirminų? Ar kartojote kursą? Juk atrodo, kad tam ir duodami vaistai nuo kirminų, kad šie būtų pašalinti. Be to, ne visuomet galima tuos kirminus ir pamatyti, bet nereiškia, kad jų nebuvo. Netikiu, kad yra pasaukyje bent vienas šuo, neturintis parazitų žarnyne.
Todėl, deja, tokia mano pozicija ir negatyvus atsiliepimas į šitą beprasmišką straipsnį.
2011-11-22 09:52:46
reklama