Populiariausios šunų veislės 52

2011 kovo 7d.
Atlikus bone.lt užregistruotų šunų veislių skaičiavimus, sudarėme populiariausių šių keturkojų veislių suvestinę. Taigi, pristatome jums dvidešimt populiariausių šunų veislių Lietuvoje, pagal bone.lt duomenis. 

3. Pekinas 
16. Biglis 
17. Bokseris 
                                                             

Jorkšyro terjeras - nepaisant to, jog šie šuneliai reikalauja nemažai išlaidų jų priežiūrai, pirmąją vietą populiariausių veislių sąraše užėmė būtent šie dekoratyviniai keturkojai, kurie tapo vieni populiariausių Lietuvoje ir itin dažnai sutinkami daugelio namuose. Be to, jorkšyro terjeras yra puiki išeitis šunims alergiškiems žmonėms, tačiau vis tiek svajojantiems turėti keturkojį draugą. 

Vokiečių aviganis - tai Vokietijoje kilusi viena populiariausių tarnybinių šunų veislė, puikiai išvystytais raumenimis. Taip pat šie gali būti puikiais sarginiais šunimis. Nors šie šunys labai pasitikintys savimi bei turintys kovinių instinktų savyje, tačiau labai nuoširdūs ir geros širdies. 

Pekinas - šie šuniukai ypač tinkami auginimui bute, kadangi nepasižymi dideliu ūgiu. Tai mažas ir labai judrus keturkojis, kurio kailis reikalauja nemažai dėmesio. Tačiau šių šunelių charakteris gana sudėtingas, kadangi šie mažyliai yra labai orūs, egocentriški ir įžeidūs. 

Prancūzų buldogas - tai gana mažas, tačiau tvirto kūno sudėjimo keturkojis, kurio svoris yra apie 14 kilogramų, tad puikiai tinkamas gyventi bute. Geriausios savybės yra tos, jog šunelis labai draugiškas, meilus, prieraišus bei puikiai sutariantis su kitais keturkojais.

Rusų toiterjeras - tai viena iš mažiausių šunelių veislių. Nors ir mažyčiai, tačiau itin aktyvūs, drąsūs ir netgi stiprūs šuneliai.

Sibiro haskis - šiems šunims reikia skirti daug dėmesio ir laiko, kadangi tai yra kinkoma šunų veislė, tad reikalauja daug energingos veiklos ir ilgų pasivaikščiojimų. 

Labradoro retriveriai - tai Kanadoje išvesta šunų veislė. Šie šunys žvilgsnį patraukia ne tik savo nepriekaištinga išvaizda, tačiau ir itin draugišku bei meiliu charakterio būdu. Be to šie šunys puikiai sutaria ne tik su suaugusiais bei vaikais, tačiau ir su kitais keturkojais gyvūnais. 

Šarpėjus - tai šuns veislė, reikalaujanti nemažai priežiūros, kadangi jo kailis sudribęs klostėmis, kurias būtina valyti, kad būtų švarios. Kailis taip pat reikalauja reguliaraus šukavimo.

Amerikiečių stafordšyro terjeras - atletiškas, raumeningas, vikrus, drąsus šuo. Šis šuo gali būti puikiu sarginiu šunimi. Turint mažų vaikų, amerikiečių stafordšyro terjero auginti dažniausiai nerekomenduojama, kadangi tai gana agresyvi, kovinga veislė, kuri yra dažnai neprognozuojama. Tačiau nepaisant to, daugelyje šalių amerikiečių stafordšyro terjeras laikomas šeimos šunimi.

Mopsas - tai mažas raumeningas šuniukas, kuriam reikia skirti nemažai dėmesio ir ilgus pasivaikščiojimus, kadangi šie šunys linkę nutukti. Tačiau tiems, kas nori prieraišaus, draugiško bei ištikimo keturkojo draugo, mopsas - puikus pasirinkimas.

Vakarų Škotijos baltasis terjeras - šunų veislė, kitaip vadinama vestais. Nors šuneliai yra mažučiai, o iš išvaizdos labai mieli, šių veislė yra išvesta gyvūnų medžioklei. Nors ilgas kailiukas reikalauja nemažai priežiūros, tačiau šis beveik nesišeria. Taip pat vestukai nemėgsta vienatvės, todėl dauguma žmonių iš karto įsigyja šios veislės du mažylius.

Anglų koker spanielis - tai medžioklinis šuo, kurio prigimtis itin veržli, tad šie šunys reikalauja daug dėmesio ir žaidimų. 

Rotveileris - šuo, kuris turi būti dresiruojamas, kadangi to nepaisant šios veislės šuo gali tapti pavojingu ne tik aplinkiniams tačiau ir savo šeimininkui. Rotveileriai gana ramūs, tylūs, stambūs ir  mėgstantys vaikus šunys. 

Auksaspalvis retriveris - naminis šuo, kuris seniau būdavo puikus pagalbininkas medžioklėje, atnešant sugautą grobį. Kadangi tai ramus, draugiškas, meilus šuo, daugelis žmonių mielai renkasi šią veislę. 

Ši cu - miniatiūrinis keturkojis. Puikus naminis gyvūnėlis, kuris lengvai prisitaiko ir yra labai draugiškas. Tačiau šis šunelis turi ilgą kailį, kuris reikalauja daug priežiūros. 

Biglis - tai itin energingas, tvirto kūno sudėjimo medžioklinės veislės šuo. Tai veislė, kuri reikalauja nuolatinio bendravimo ir kuriai kenkia ilgas buvimas vienam, be žmonių draugijos. Taip pat bigliui privaloma daug judėti, kadangi šie šunys linkę į nutukimą. 

Bokseris yra tvirto, atletiško sudėjimo šuo. Žmonės šią veislę mėgsta dėl to, kad šių būdas yra itin ramus, neagresyvus, o meilė vaikams yra įgimta. 
                                                                                  
Amerikiečių koker spanielis - žmonės šiuos šunis mėgsta dėl to, kad jie puikiai prisitaiko gyvenimui bute, be to yra draugiški, meilūs ir gyvybingi.

Čiau čiau - šuo, kurio išskirtinis bruožas yra tamsiai mėlynas liežuvis, kuris atrodo įspūdingai. Taip pat šio charakteris išskirtinis, kadangi yra ramus, išdidus ir bebaimis. 

Pinčeris - elegantiškas, lengvai dresuojamas, gali būti tarnybinis arba dekoratyvinis šuo. 
(straipsnio reitingas +89)

Skaitykite komentarus 52


reklama