Beglobiams gyvūnams paaukota: 2898.95 Lt
Kaip gali prisidėti?
Priminti slaptažodį    Registruotis
Viskas apie šunis
Rodyti apie:

Šunų veislės



Mopsas
Tai viena iš seniausių veislių kilusi iš Azijos, Kinijos. Manoma, kad pirmieji mopsai Europoje atsirado tada, kai buvo atvežti į Olandiją XVI a.
Mudžis
Mudžiai turi pleišto formos galvą. Žandikauliai raumeningi. Mudžių akys tamsiai rudos spalvos ovalo formos. Ausys stačios, turi apverstos V formą.
Olandų aviganis
Olandų aviganiai būna: trumpaplaukiai, ilgaplaukiai, šiurkščiaplaukiai. Nors olandų aviganių kailių tipai skirtingi, spalvų variantai vienodi.
Parsono Raselo terjeras
Parsono Raselo terjeras išveistas Anglijoje 19-ame amžiuje, dvasininko vardu Džekas Raselas. Šis mažas terjeras buvo naudojamas medžioklėje, medžiojant lapes, kasant grobį iš urvų.
Pekinas
Pekinai buvo garbinami dėl manymo jog sugeba atbaidyti piktas dvasias. Kilę iš Kinijos. Pavogus šunelį vagiui grėsė mirties bausmė, o mirus imperatoriui jo Pekinas buvo palaidotas kartu.
Pietų Rusijos aviganis
Istorikai ir kinologai turi skirtingas nuomones apie Pietų Rusijos aviganių kilmę. Tačiau yra faktų, dėl kurių niekas nesiginčija: Pietų Rusijos aviganių protėvis yra vilkas.
Pikardijos aviganis
Tai vidutinio dydžio, gerai sudėtas, raumeningas šuo. Ausys stačios, aukštai iškeltos, gan plačios. Derėtų dresuoti nuo mažumės, mokyti būti draugišku.
Pinčeris
Pirmoji pinčerio paskirtis buvo medžioti įvairius smulkius ūkio kenkėjus, saugoti turtą, varyti ir ganyti gyvulius. 1879-aisiais metais veislė oficialiai pripažinta Vokietijoje.
Pirėnų aviganis
Galva maža. Akys tamsios, kūnas ilgas. Kailis ilgas, tankus. Tai gana mažas šuo, lyginant su kitais aviganiais.
Pomeranijos (Pamarėnų) špicas
Pomeranijos arba Pamarėnų špicas (kartais dar vadinamas Pom Pom), nykštukiniu špicu
Prancūzų buldogas
Prancūzų buldogai buvo pradėti veisti Anglijoje kaip miniatiūrinė Anglų Buldogų versija. 1860-aisiais prancūzų šunų veisėjai atsivežė keletą šių mažų buldogų iš Didžiosios Britanijos ir sukergė su prancūzų terjerais.
Pudelis
Nepaisant to, kad pudeliai vakarų Europje yra žinomi tik 400-us metų, jų kilmė diskutuotina. Į pudelius panašūs šunys buvo vaizduojami jau antikiniuose meno kūriniuose.
Ryzenšnauceris
Veislė išveista Vokietijoje. Žodis „Schnauze“ vokiškai reiškia „snukis“. Pradžioje ryzenšnauceriai buvo gyvulių bandų ganytojai Bavarijoje, vėliau apsaugos šunys policijoje.
Rodezijos Ridžbekas
Rodezijos Ridžbekai kilę iš Pietų Afrikos, Zimbabvės. Šie šunųs išsiskiria savo ypatinga ketera. Keteros plaukai auga priešinga kryptimi nei visas kailis. Būtent dėl šio bruožo jie buvo pavadinti Ridžbekais. Ridge (angl. k. - pasišiaušęs), back (angl. k. - ketera).
Rotveileris
Kilę iš italų mastifų. Viduramžiuose ganė bandas gyvulių, mūšiuose gindavo savo šeimininkus, dėl savo tvirto ir sargaus būdo šeimininkai patikėdavo visus savo turtus ir parišdavo jiems po kaklu.
Rusų toiterjeras
Prasidėjus XX a. toiterjerai buvo vieni populiariausių šunų Rusijoje. Tačiau 1920-1950 metų periodu į šali buvo įvežama vis mažiau šuniukų, tai įtakojo, ženklų šuniukų skaičius sumažėjimą.
Samojedas
Jau gilioj senovėj Sibire žvejai ir medžiotojai augino šiuos šunis, kurie traukdavo jų roges. 1889-aisiais metais keliautojas Robert'as Scott'as kelis samojedus atsivežė į Angliją.
Senbernaras
Tai labai sena veislė. XVII a. vienuoliai ieškodavo kalnuose pasiklydusių ir sušalusių žmonių. Daugiau nei du tūkstančiai žmonių buvo išgelbėta pasitelkus į pagalbą senbernarus.
Sibiro haskis
Kilę iš Sibiro, haskiai buvo atvežti į Aliaską 1909-ais metais. Buvo skirti traukti rogėms, ganyti ir atlikti sargo funkcijas. Puikiai prisitaikydavo prie atšiaurių Sibiro sąlygų ir ištvermingai dirbti.
Šarpėjus
Šarpėjaus protėviai nėra aiškiai žinomi. Tai galėtų būti čiau čiau palikuoniai, tačiau vienintelis tikras jų panašumas, tai liežuvio spalva.
Ši cu
Ši cu kilmė nėra visiškai aiški. Ši cu kilę iš Tibeto, kur buvo laikomi šventyklose, kaip šventi šunys. Yra žinoma, kad jie kartais buvo dovanojami Kinijos imperatoriams.
Šiurkščiaplaukis foksterjeras
18 a. Anglijoje buvo laikomi medžioti lapes. Jų darbas buvo ištraukti lapę iš jos urvo. Taip pat gaudydavo žiurkes.
Škotų terjeras
Škotų terjeras buvo išveistas Škotijoje 1700 metais, bet toks terjeras kokie yra šiandien, tokio dydžio ir kūno formų, buvo išveistas apie 1890-uosius metus.
Taksas
Yra nuomonė jog taksai atsirado Senovės Egipte, tačiau iš tiesų taksas buvo išveistas Vokietijoje prieš daug šimtų metų, medžioti ir susekti barsukus, lapes, kiškius. Turi "terjeriško" charakterio.
Trumpaplaukis kolis
Kolis buvo ilgą laiką nežinomas toliau už Škotijos ribų. Tačiau šiandien tai vieną populiariausių veislių pasaulyje. Pirmieji koliai buvo smulkesni.
Trumpaplaukis vengrų vižlas
Vižlas - vengrų medžioklinis šuo išvestas iš kelių antikinių šunų veislių. Po antrojo pasaulinio karo veislė buvo beveik išnykusi.
Vakarų Škotijos baltasis terjeras
XIX a. viduryje kernterjerų veislės šuneliai atsivesdavo baltų šuniukų. Jie buvo pradėti veisti kaip baltieji kernterjerai. Buvo naudojami medžioti žiurkėms, lapėms ir kitiems smulkiems gyvūnams.
Valų korgis kardiganas
Ilgas, žemas šuo. Ausys labai didelės, stačios. Kaukolė plati ir plokščia. Uodega žemai nuleista. Krūtinė vidutiniškai plati. Akių spalva atitinka kailio spalvą.
Valų korgis pembrukas
Žemas, tvirtai sudėtas, drąsus. Ausys didelės, stačios. Kaukolė plati, primena lapės. Akys tamsios, nosis juoda.
Vokiečių aviganis
Vokiečių aviganiai buvo išveisti kryžminant ilgaplaukius, trumpaplaukius ir šiurkščiaplaukius aviganius.
Vokiečių dogas
Ant senovinės monetos Graikijoje iškaltas šuo, labai panašus į vokiečių dogą. Vokiečių dogas retkarčiais vadinamas „visų šunų Apolonu“.
reklama